Digital Display Two position Temperature Controller K Type Thermostat AC110/220V 0-199
Quantity
Sold by: Shenzhen Taohuada Technology
Features: _x000D_ 1. 100% brand new and high quality _x000D_ 2. Made of high quality material, durable and long service life. _x000D_ 3. High accuracy control and it has strong shock resistance _x000D_ 4. High stability and it is easy to install _x000D_ 5. Used in various heating furnaces, ovens, industrial boilers, furnaces, petrochemicals, food packaging machinery, garment machinery, solar photovoltaic equipment, pharmaceutical equipment, metal heat treatment, lithium battery processing industry, ceramic processing industry, aluminum processing industry, automobile manufacturing Industry and so on. _x000D_ _x000D_ Specification: _x000D_ Condition: 100% Brand New _x000D_ Model: E5EN-YR40K _x000D_ Input Type: K Type _x000D_ Master Output: Relay Contact (RELAY) Output _x000D_ Working Power: 110VAC/220VAC or 220VAC/380VAC(optional) _x000D_ Temperature Range: 0-199/0-399(optional) _x000D_ Adjustment Method: Two-position _x000D_ Measurement Accuracy: 1.0 _x000D_ Opening Size: 45*92mm _x000D_ Size: Approx. 48 * 96 * 100mm / 1.9 * 3.8 * 3.9in _x000D_ Optional Style: AC110/220V 0-199, AC220/380V 0-399 _x000D_ _x000D_ Package List: _x000D_ 1 * Temperature Controller